2026. június 23., kedd

Kártyán ragadt évszak: a csodatavasz_1

 Csoda, mert minden tavasz csoda, és kártyán is ragadt mert épp most kezdődött a nyár, az imént...rápillantok az órámra...és igen, elkezdődött a nyár. 

Egy tavasz megint a kártyán ragadt. Izgalmas volt. Kevés vízzel, sok ringatózással, kevés madárral. 

1. alkalom: minden tavasszal újdonságnak számít minden madár, még akkor is ha már régen a lerágott csont kategóriába esik! 

Szárcsák...árnyékkal, a nélkül, mindenféle pózban















Kis vöcskök...a fuvolakirályok








2. alkalom:

Nádi sármány



Cigányréce...vízen mindig kevés a gyutáv....ehhez meg pláne!



3. alkalom
Cigányréce

Kendermagos réce...a meglepi.



Randahattyú_nagyon utálom


Böjti réce.
Becsúszott egy nagyonhajnal is




Libákok...aszongyák szemesjószág...hátvanneki! 




Valaki egy fasirtot belőle?! 


El kell ismerni, hogy a hajnali varázs, mindig képes átitatni az egész napot, még akkor is ha nem tart tovább 8-10 percnél! 
Nyári lúd







Kis vöcsök. Amikor épp a szemtelenül közeljön, és az úszólesben nincs hova hátrálni! 



Naaa, a libákat is alig bírom elviselni.






Vegyes böjtiréce.


Nyílfarkú réce.
Mi a franc az az izé a keresőben?! Nagyobb mint a többi, egyedül van, tétova úszásokkal, furán merül...nagyon szép



A böjti récék, kb 6 után megbolondultak, amikor az inverzió elkzdte a rovarokat lenyomni a vízfelszínre. 








Nadi sármány



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...